Vera Koedooder-Terug uit de Tour de l'Aude...

Vera Koedooder - Nieuws - Archief - Terug uit de Tour de l'Aude...

Default02.jpg

Vera Koedooder - Nieuws - Archief - Terug uit de Tour de l'Aude...

Terug uit de Tour de l'Aude...

  • 20080528214243.jpg
  • 20080528214629.jpg
  • 20080528214911.jpg
  • 20080528215107.jpg
  • 20080528215542.jpg
Gisteren (26 mei), ben ik weer thuis gekomen uit Frankrijk.
Na bijna 2 weken is het altijd weer lekker om in een vertrouwde omgeving met vertrouwde mensen terug te zijn.
Na 10 dagen afzien in de Tour de l'Aude, en vooral veel bergen, stokbrood, Franse taal en reizen, ben ik weer terug op West-Friese bodem, en heb ik nu een kleine week rust.
Mijn doel was; proberen goede tijdritten te rijden en kracht en inhoud op te doen in de bergetappes.
Dat eerste is helaas niet helemaal gelukt, de proloog over 3,9 km. viel tegen en liep niet goed. Het was wel een heel mooi rondje, maar ja, volgende keer weer beter hopelijk!
Maar samen met de regerend Olympisch kampioene op de weg, Sara Carrigan, de Belgisch MTB marathon kampioene Kathy Delfosse, de Australische Emma Mackie en de Belgische klimsters Sofie Goor en Lieselot Decroix, verliep de ploegentijdrit wél beter dan we vooraf hadden verwacht :-) ....
Ondanks weinig voorbereiding liep het best goed, en werden we 11e.
Als we maar 25 seconden sneller waren geweest (over 27 km.), dan hadden we al als 6e geëindigd ...Ikzelf reed in ieder geval ook wel lekker in deze etappe.
De rest van de etappes was het vooral afzien bergop of op de kant, een goede groep zien te vinden en de etappe uitrijden.
De ene dag ging het beter dan de andere dag, zoals altijd in een etappekoers.
Een paar etappes finishte ik in het peloton als 67e, 49e, 38e en 41e, en bij de lastigste etappes dus een aantal keren in 'de bus'.

De rest van de ploeg deed het goed met (helaas een nipte) 2e plek van Sara in de 8e etappe, de korte uitslagen van Sofie, Lieselot, Sara en Kathy in de hele etappekoers, de 22e plek van Sofie in het eindklassement, en als ploeg de 5e plek in het ploegenklassement.
Helaas moest Lieselot opgeven op de laatste dag, vanwege een valpartij.

Wat heel erg leuk was aan de 7e etappe van Castelnaudary, dat mijn zus, zwager en nichtje kwamen aanmoedigen! Ze combineerden hun vakantie, 2 uur verderop, met een bezoekje aan mij.
Via mijn hotel waren ze meegegaan naar de start, en hoorde ik onderweg een aantal keer getoeter langs de kant, speciaal voor mij :-) ! Dat gaf me natuurlijk wel wat extra moraal!
Jammer dat ik ze niet langer zag dan één middag!

Deze ronde was in ieder geval een goede ervaring, het was prima voor elkaar in de ploeg en we hebben toch weer heel wat afgelachen :-)
We hadden natuurlijk ook weer ongelofelijk veel mooie landschappen gezien!
Vooral voor en na de koers in de auto tijdens verplaatsingen, want tijdens de koers is dat natuurlijk iets anders ;-)
Eigenlijk was het bij alle etappes genieten, maar vooral bij de ritten van Osseja (4e rit), en Axat (6e rit).
Jammer dat we de laatste (maar gelukkig wel de kortste) etappe in de regen hebben gereden. Anders hadden we de héle tour mooi, droog weer gehad, op nog een enkele regenbui na. Dus we mogen niet klagen!

Nu weer wat proberen aan school te doen en hopen dat deze 10-daagse zijn goede uitwerking heeft!
Hopelijk ben ik nu weer wat sterker geworden voor de komende belangrijke koersen!
Van de klassieker 'Ronde rond het Ronostrand', komende zondag, zal ik nog niet veel verwachten.
Hopelijk voel ik me volgende week sterk genoeg in de Parel v/d Veluwe, Omloop door Middag-Humsterland en de Kasseien- omloop van Exloo, om daar goede resultaten neer te zetten.

<<< Foto's:
- Iedere dag de presentielijst tekenen
- Mijn kleine nichtje wilde ook meedoen!
- Kusjes van Annemia voor de start
- Met zus en nichtje
- Het landschap rond Castelnaudary (7e etappe)

Meer foto's volgen later........

Zie voor alle uitslagen de onderstaande link naar Cyclingnews.com!!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uitslag:
Etappe 9 - 25 mei: Limoux – Limoux, 71 km.

1 Judith Arndt (Ger) Team High Road Women 1.54.56 (37.06 km/h)
2 Susanne Ljungskog (Swe) Menikini - Selle Italia
3 Nicole Cooke (GBr) Great Britain National Team
4 Trixi Worrack (Ger) Equipe Nürnberger Versicherung
5 Angela Brodtka (Ger) Team DSB Bank 0.59
6 Irene Van Den Broek (Ned) AA-Drink Cycling Team
7 Sharon Laws (GBr) Great Britain National Team
8 Linda Villumsen (Ger) Team High Road Women
9 Emma Johansson (Swe) AA-Drink Cycling Team
10 Claudia Hausler (Ger) Equipe Nürnberger Versicherung
11 Erinne Willock (Can) Webcor Builders Cycling Team
12 Mirjam Melcherg (Ned) Dutch National Team
13 Regina Bruins (Ned) Dutch National Team
14 Noemie Cantele (Ita) Bigla Cycling Team
15 Amber Neben (USA) USA National Team
16 Tina Liebig (Ger) Team DSB Bank 1.18
17 Alison Powers (USA) USA National Team 3.35
18 Suzanne De Goede (Ned) Equipe Nürnberger Versicherung 3.41
19 Diana Ziliute (Ltu) Lithuanian National Team
20 Jolanta Polikeviciute (Ltu) Lithuanian National Team
37 Catherine Delfosse (Bel) Lotto-Belisol Ladiesteam 4.24
52 Sophie Goor (Bel) Lotto-Belisol Ladiesteam 8.35
54 Sara Carrigan (Aus) Lotto-Belisol Ladiesteam
65 Vera Koedooder (Ned) Lotto-Belisol Ladiesteam 14.25
80 Emma Mackie (Aus) Lotto-Belisol Ladiesteam
DNF Lieselot Decroix (Bel) Lotto-Belisol Ladiesteam


Uitslag Eindklassement:

1 Susanne Ljungskog (Swe) Menikini - Selle Italia 23.55.05
2 Judith Arndt (Ger) Team High Road Women 3.35
3 Trixi Worrack (Ger) Equipe Nürnberger Versicherung 4.02
4 Nicole Cooke (GBr) Great Britain National Team 4.23
5 Irene Van Den Broek (Ned) AA-Drink Cycling Team 4.57
6 Sharon Laws (GBr) Great Britain National Team 5.11
7 Claudia Hausler (Ger) Equipe Nürnberger Versicherung 5.42
8 Amber Neben (USA) USA National Team 6.07
9 Linda Villumsen (Ger) Team High Road Women 7.06
10 Regina Bruins (Ned) Dutch National Team 7.15
11 Mirjam Melcherg (Ned) Dutch National Team 7.24
12 Erinne Willock (Can) Webcor Builders Cycling Team 7.39
13 Emma Johansson (Swe) AA-Drink Cycling Team 7.51
14 Noemie Cantele (Ita) Bigla Cycling Team 8.50
15 Tina Liebig (Ger) Team DSB Bank 9.31
16 Christine Thorburn (USA) Webcor Builders Cycling Team 9.36
17 Carla Ryan (Aus) Australian National Team 10.12
18 Edita Pucinskaite (Ltu) Equipe Nürnberger Versicherung 10.22
19 Maryline Salvetat (Fra) French National Team 10.23
20 Julia Martisova (Rus) Gauss RDZ Ormu 12.03
21 Jolanta Polikeviciute (Ltu) Lithuanian National Team 13.39
22 Sophie Goor (Bel) Lotto-Belisol Ladiesteam 17.01
23 Vicki Whitelaw (Aus) Australian National Team 18.54
24 Andrea Bosman (Ned) Team DSB Bank 22.11
25 Tatiana Guderzo (Ita) Gauss RDZ Ormu 24.01
26 Zulfia Zabirova (Kaz) Bigla Cycling Team 30.34
27 Sara Carrigan (Aus) Lotto-Belisol Ladiesteam 34.00
28 Luise Keller (Ger) Team High Road Women 35.32
29 Bianca Knopfle (Ger) German National Team 35.47
30 Catherine Delfosse (Bel) Lotto-Belisol Ladiesteam 35.56
31 Alison Powers (USA) USA National Team 38.38
32 Tatiana Antoshina (Rus) Fenixs 41.42
33 Suzanne De Goede (Ned) Equipe Nürnberger Versicherung 42.20
34 Ina Teutenberg (Ger) Team High Road Women 43.16
35 Diana Ziliute (Ltu) Lithuanian National Team 45.48
36 Jessica Allen (GBr) Great Britain National Team 46.52
37 Elke Gebhardt (Ger) German National Team
38 Natalia Boyarskaya (Rus) Fenixs 47.18
39 Eva Lutz (Ger) Equipe Nürnberger Versicherung 49.59
40 Sharon Van Essen (Ned) Team DSB Bank 50.42
41 Laure Werner (Bel) AA-Drink Cycling Team 51.34
42 Miho Oki (Jpn) Menikini - Selle Italia 51.54
43 Jennifer Hohl (Swi) Bigla Cycling Team 53.22
44 Amber Rais (USA) USA National Team 54.18
45 Tania Belvederesi (Ita) Gauss RDZ Ormu 54.59
46 Christelle Ferrer-Bruneau (Fra) French National Team 55.30
47 Adrie Visser (Ned) Team DSB Bank 55.40
48 Paulina Brzezna (Pol) AA-Drink Cycling Team 55.44
49 Elodie Touffet (Fra) Gauss RDZ Ormu 58.26
50 Loes Gunnewijk (Ned) Dutch National Team 58.31
51 Erika Vilunaite (Ltu) Lithuanian National Team 58.33
52 Martina Corazza (Ita) Gauss RDZ Ormu 58.44
53 Angela Brodtka (Ger) Team DSB Bank 1.03.55
54 Rasa Polikeviciute (Ltu) Lithuanian National Team 1.05.26
55 Helen Wyman (GBr) Swift Racing 1.06.30
56 Martine Bras (Ned) Dutch National Team 1.09.02
57 Christina Ruitter (USA) USA National Team 1.09.26
58 Monica Holler (Swe) Bigla Cycling Team 1.12.31
59 Corinna Thumm (Ger) German National Team 1.14.27
60 Nathalie Bates (Aus) Menikini - Selle Italia 1.14.42
61 Romy Kasper (Ger) German National Team 1.14.50
62 Leda Cox (GBr) Great Britain National Team 1.15.38
63 Alexis Rhodes (Aus) Team High Road Women 1.16.05
64 Thomas Béatrice (Fra) French National Team 1.18.28
65 Toni Bradshaw (NZl) Swift Racing 1.23.59
66 Ellen Van Dijk (Ned) Dutch National Team 1.28.03
67 Catherine Hare (GBr) Great Britain National Team 1.29.32
68 Emma Mackie (Aus) Lotto-Belisol Ladiesteam 1.38.08
69 Vera Koedooder (Ned) Lotto-Belisol Ladiesteam 1.38.30
70 Latoya Brulee (Ger) AA-Drink Cycling Team 1.38.41
71 Marieke Van Wanroij (Ned) Team DSB Bank 1.38.48
72 Anke Wichmann (USA) Team High Road Women 1.41.24
73 Katherine Carroll (USA) USA National Team 1.43.35
74 Marlen Johrend (Ger) German National Team 1.45.39
75 Sanne Van Paassen (Ned) Dutch National Team 1.53.14
76 Marlijn Binnendijk (Ned) AA-Drink Cycling Team 1.54.55
77 Agne Bagdonaviciute (Ltu) Lithuanian National Team 1.56.37
78 Veronica Andreasson (Swe) Bigla Cycling Team 2.01.34
79 Silvia Valsecchi (Ita) Menikini - Selle Italia 2.01.51
80 Debby Van Den Berg (Ned) Swift Racing 2.02.52
81 Emma Davies-Jones (GBr) Swift Racing 2.12.30
82 Urte Juodvalkyte (Ltu) Lithuanian National Team 2.12.43
83 Gina Grain (Can) Webcor Builders Cycling Team 2.22.13
84 Eleonora Suelotto (Ita) Gauss RDZ Ormu 2.38.14

Puntenklassement:

1 Angela Brodtka (Ger) Team DSB Bank 122 pts
2 Susanne Ljungskog (Swe) Menikini - Selle Italia 114
3 Ina Teutenberg (Ger) Team High Road Women 109
4 Judith Arndt (Ger) Team High Road Women 107
5 Nicole Cooke (GBr) Great Britain National Team 97
6 Zulfia Zabirova (Kaz) Bigla Cycling Team 90
7 Trixi Worrack (Ger) Equipe Nürnberger Versicherung 81
8 Sharon Laws (GBr) Great Britain National Team 79
9 Emma Johansson (Swe) AA-Drink Cycling Team 70
10 Julia Martisova (Rus) Gauss RDZ Ormu 64
23 Sara Carrigan (Aus) Lotto-Belisol Ladiesteam 34

Sprint klassement:

1 Monica Holler (Swe) Bigla Cycling Team 33 pts
2 Elodie Touffet (Fra) Gauss RDZ Ormu 24
3 Agne Bagdonaviciute (Ltu) Lithuanian National Team 11
4 Sara Carrigan (Aus) Lotto-Belisol Ladiesteam 11
5 Sharon Laws (GBr) Great Britain National Team 8
6 Trixi Worrack (Ger) Equipe Nürnberger Versicherung 8
7 Erinne Willock (Can) Webcor Builders Cycling Team 7
8 Judith Arndt (Ger) Team High Road Women 7
9 Sigrid Corneo (Slo) Menikini - Selle Italia 7
10 Susanne Ljungskog (Swe) Menikini - Selle Italia 7
19 Emma Mackie (Aus) Lotto-Belisol Ladiesteam 3

Bergklassement:

1 Judith Arndt (Ger) Team High Road Women 74 pts
2 Susanne Ljungskog (Swe) Menikini - Selle Italia 61
3 Trixi Worrack (Ger) Equipe Nürnberger Versicherung 17
4 Sharon Laws (GBr) Great Britain National Team 16
5 Jolanta Polikeviciute (Ltu) Lithuanian National Team 16
6 Sara Carrigan (Aus) Lotto-Belisol Ladiesteam 16
7 Adrie Visser (Ned) Team DSB Bank 13
8 Claudia Hausler (Ger) Equipe Nürnberger Versicherung 11
9 Nicole Cooke (GBr) Great Britain National Team 9
10 Ina Teutenberg (Ger) Team High Road Women 8

Jongeren klassement:

1 Claudia Hausler (Ger) Equipe Nürnberger Versicherung 24.00.47
2 Linda Villumsen (Ger) Team High Road Women 1.24
3 Regina Bruins (Ned) Dutch National Team 1.33
4 Carla Ryan (Aus) Australian National Team 4.30
5 Tatiana Guderzo (Ita) Gauss RDZ Ormu 18.19
14 Emma Mackie (Aus) Lotto-Belisol Ladiesteam 1.32.26

Ploegenklassement:

1 Equipe Nurnberger Versicherung 72.01.01
2 Team High Road Women 15.27
3 AA-Drink Cycling Team 39.06
4 Great Britain National Team 40.59
5 Lotto-Belisol Ladiesteam 43.04
6 Netherlands National Team 48.03
7 Team DSB Bank 59.35
8 Gauss RDZ Ormu 1.04.15
9 Webcor Builders Cycling 1.04.23
10 Bigla Cycling Team 1.11.51
11 US National Team 1.19.20
12 Lithuanian National Team 1.41.43
13 Menikini-Selle Italia 1.43.01
14 French National Team 1.57.04
15 German National Team 2.26.47
16 Swift Racing 4.10.37
HC Fenixs
HC Australian National Team