Vera Koedooder-Ronde van Vlaanderen...

Vera Koedooder - Nieuws - Archief - Ronde van Vlaanderen...

Default09.jpg

Vera Koedooder - Nieuws - Archief - Ronde van Vlaanderen...

Ronde van Vlaanderen...

  • 20080408160037.jpg
  • 20080408160059.jpg
  • 20080408160547.jpg
  • 20080408160551.jpg
  • 20080408160606.jpg
Gisteren werd voor de 5e maal de Ronde van Vlaanderen voor vrouwen verreden.
Voor mij was het de eerste keer dat ik deze wedstrijd mocht rijden.

We stonden met 190 rensters (verdeeld over 32 ploegen van wereldniveau) aan de start in Oudenaarde, voor 115 km. over 10 beklimmingen en 3 kasseienstroken.
Wij startten met Grace, Sara, Kathy, Sofie, Lieselot en ik.
We hoopten dat het droog zou blijven, wat het gelukkig ook deed (als je een enkele bui niet meetelt.)
De wedstrijd begon hectisch en op de Paddestraat waren er al 3 valpartijen, waaronder al een aan het begin, waar ik achter zat. Dat zorgde voor een flinke opstopping, moest daarom wachten en langs de gevallen mensen kon ik pas laat weer optrekken.
Na een achtervolging kwam ik in een groepje onderaan de smalle Molenberg weer terug bij het peloton, maar wederom was de weg versperd door lopende rensters en volgwagens...
Na een paar meter fietsen over het steile klimmetje met de gladde keitjes, werd het al snel toch lopend de Molenberg op.
Op de Molenberg reed vooraan een groep van 7 weg.
Het tempo zat er dus al goed in, en het werd dan ook een lange achtervolging over verschillende klimmetjes, richting het overgebleven peloton.
Dit lukte gelukkig, en nadat ik Lieselot had voorzien van een pilletje tegen haar verschrikkellijke buikkrampen (wat helaas niet werkte), was ik met o.a. Cathy en Sara naar voren gereden.
Na de klim 'Berg ter Stene', kwamen we bij de kasseien van 'Haaghoek'.
Hier zat ik iets te ver achtrin de groep en werd ik met een aantal andere rensters opgehouden door een hoop geslinger voor ons door een renster die de ketting eraf had.
Het peloton zat op een lint, en na wederom een achtervolging, kwamen we helaas niet meer terug in de laatste 20 km.
Gelukkig konden we de koers nog uitrijden.

Judith Arndt won, voor haar medevluchtster Armstrong.
Daarachter zat een groepje van 13, een eerste peloton van 30 rensters, een groepje van 13, nog 2 groepjes, een paar eenlingen, en toen mijn groepje van 13.
Mijn ploegmaatjes zaten in het eerste en tweede peloton.
Lieselot werd nog knap 33e ondanks haar buikpijn.
En ik was toch wel opgelucht dat ik had uitgereden. Een goede ervaring die ik de komende jaren mee kan nemen!

Volgend weekend gaan we er weer vol tegenaan in Drenthe!
Twee internationale wedstrijden op donderdag en zondag plus op zaterdag de Wereldbeker Ronde van Drenthe!

Uitslag:

1 Judith Arndt (Ger) Team High Road Women 3.01.00 (37.79 km/h)
2 Kristin Armstrong (USA) Cervelo Lifeforce Pro Cycling Team
3 Kirsten Wild (Ned) AA-Drink Cycling Team 0.21
4 Oenone Wood (Aus) Team High Road Women
5 Marianne Vos (Ned) Team DSB Bank
6 Suzanne De Goede (Ned) Equipe Nürnberger Versicherung
7 Julia Martisova (Rus) Gauss RDZ Ormu
8 Marta Bastianelli (Ita) Team Ista
9 Emma Johansson (Swe) AA-Drink Cycling Team
10 Christiane Soeder (Aut) Cervelo Lifeforce Pro Cycling Team
11 Noemi Cantele (Ita) Bigla Cycling Team
12 Nicole Brändli (Swi) Bigla Cycling Team
13 Regina Bruins (Ned) Netherlands
14 Sarah Düster (Ger) Cervelo Lifeforce Pro Cycling Team
15 Chantal Beltman (Ned) Team High Road Women
16 Nicole Cooke (GBr) Team Halfords Bikehut
17 Monica Holler (Swe) Bigla Cycling Team 0.44
18 Angela Brodtka (Ger) Team DSB Bank
19 Grete Treier (Est) Gauss RDZ Ormu
20 Martine Bras (Ned) Vrienden Van Het Platteland
21 Anita Valen De Vries (Nor) Team Flexpoint
22 Lorian Graham (Aus) Vrienden Van Het Platteland
23 Irene Van Den Broek (Ned) AA-Drink Cycling Team
24 Monia Baccaille (Ita) Fenixs
25 Diana Ziliute (Ltu) Lithuania
26 Liesbeth De Vocht (Bel) Vrienden Van Het Platteland
27 Alona Andruk (Ukr) USC Chirio Forno d'Asolo
28 Elodie Touffet (Fra) Gauss RDZ Ormu
29 Jennifer Hohl (Swi) Bigla Cycling Team
30 Grace Verbeke (Bel) Lotto-Belisol Ladiesteam
31 Emma Rickards (Aus) Cervelo Lifeforce Pro Cycling Team
32 Priska Doppmann (Swi) Cervelo Lifeforce Pro Cycling Team
33 Lieselot Decroix (Bel) Lotto-Belisol Ladiesteam
34 Daiva Tuslaite (Ltu) S.C. Michela Fanini Record Rox
35 Vicki Whitelaw (Aus) Australia
36 Loes Sels (Bel) Topsport Vlaanderen Thompson Ladies Team
37 Carissa Wilkes (NZl) Team Pro Feminin Les Carroz
38 Susanne Ljungskog (Swe) Menikini - Selle Italia
39 Sofie Goor (Bel) Lotto-Belisol Ladiesteam
40 Monika Schachl (Aut) Team Uniqa
41 Kori Kelley Seehafer (USA) Menikini - Selle Italia
42 Emma Pooley (GBr) Team Specialized Designs For Women
43 Andrea Graus (Aut) Bigla Cycling Team
44 Fabiana Luperini (Ita) Menikini - Selle Italia
45 Zulfiya Zabirova (Kaz) Bigla Cycling Team
46 Amber Neben (USA) Team Flexpoint
47 Luise Keller (Ger) Team High Road Women
48 Rasa Leleivyte (Ltu) S.C. Michela Fanini Record Rox 1.50
49 Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen Thompson Ladies Team
50 Sara Mustonen (Swe) Team Cmax Dila
51 Sophie Creux (Fra) France
52 Catherine Hare (GBr) Team Halfords Bikehut
53 Christel Ferrier-Bruneau (Fra) France
54 Sara Carrigan (Aus) Lotto-Belisol Ladiesteam
55 Catherine Delfosse (Bel) Lotto-Belisol Ladiesteam
56 Jolanta Polikeviciute (Ltu) USC Chirio Forno d'Asolo
57 Edita Pucinskaite (Ltu) Equipe Nürnberger Versicherung
58 Romy Kasper (Ger) Germany
59 Saskia Elemans (Ned) Team Flexpoint
60 Lauren Franges (USA) United States Of America
61 Alison Powers (USA) United States Of America
62 Jessica Allen (GBr) Team Halfords Bikehut 2.42
63 Sjoukje Dufoer (Bel) Topsport Vlaanderen Thompson Ladies Team
64 Nathalie Lamborelle (Lux) Team Uniqa
65 Adrie Visser (Ned) Team DSB Bank
66 Carmen Mcnellis (USA) United States Of America
67 Jocelyn Loane (Aus) Australia
68 Rasa Polikeviciute (Ltu) USC Chirio Forno d'Asolo
69 Andrea Bosman (Ned) Team DSB Bank
70 Mirjam Melchers-Van Poppel (Ned) Team Flexpoint
71 Verónica Leal Balderas (Mex) Gauss RDZ Ormu
72 Laure Werner (Bel) AA-Drink Cycling Team
73 Dorte Lohse Rasmussen (Den) Team Cmax Dila
74 Oxana Kozonchuk (Rus) Menikini - Selle Italia
75 Karen Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen Thompson Ladies Team
76 Hannah Verhaeghe (Bel) Belgium
77 Linda Villumsen Serup (Den) Team High Road Women
78 Giorgia Bronzini (Ita) Team Ista
79 Francesca Tognali (Ita) Team Ista
80 Arenda Grimberg (Ned) Netherlands
81 Loes Gunnewijk (Ned) Team Flexpoint
82 An Van Rie (Bel) Vrienden Van Het Platteland 4.50
83 Daniela Pintarelli (Aut) Team Uniqa
84 Kathleen Sterckx (Bel) Belgium
85 Corine Hierckens (Bel) Vienne Futuroscope
86 Tina Liebig (Ger) Team DSB Bank 6.38
87 Helen Wyman (GBr) Swift Racing 7.20
88 Rosane Kirch (Bra) S.C. Michela Fanini Record Rox
89 Annemiek Van Vleuten (Ned) Vrienden Van Het Platteland
90 Vera Koedooder (Ned) Lotto-Belisol Ladiesteam
91 Sanne Van Paassen (Ned) Netherlands
92 Karin Thürig (Swi) Cervelo Lifeforce Pro Cycling Team
93 Marta Vila Josana Andreu (Spa) Team Cmax Dila
94 Sharon Van Essen (Ned) Team DSB Bank
95 Iosune Murillo Elkano (Spa) Bizkaia - Durango
96 Alessandra D'ettorre (Ita) Team Ista
97 Amanda Spratt (Aus) Australia
98 Maryline Salvetat (Fra) France
99 Ludivine Henrion (Bel) AA-Drink Cycling Team
100 Nadejda Vlasova (Rus) Fenixs 11.15
101 Emmanuelle Merlot (Fra) Vienne Futuroscope
102 Toni Bradshaw (NZl) Swift Racing
103 Martina Ruzickova (Cze) Elk Haus
104 Rochelle Gilmore (Aus) Menikini - Selle Italia
105 Tanja Hennes (Ger) Team Specialized Designs For Women